נגישות

רובה - לראות מה שמסביב


הפרטים הקטנים? כן, שם נמצא ה"טאצ'" הסופי. לעיתים, נדמה כי את הרובה בוחרים כלאחר יד, ולא מעניקים לה את הכבוד הראוי.
בחירה נכונה של רובה יכולה לשדרג כל אריח, ומה שלא פחות חשוב, בחירה לא מוצלחת של רובה, יכולה לגרום גם לאריח המושלם, להיראות רע.

sopro1

גם לאחר סיורים רבים בחנויות מתמחות, נותר קושי להבין, (כן, לפעמים גם למעצבים) איך יראה המשטח בסוף התהליך. אריחים מכל חומר יכולים להתאים לרצפה ולקירות, אך לשם פשטות ההסבר, נתייחס לרצפה...

לרוב, גודל המשטח המוצג הוא כמטר רבוע. , ואם מדובר ב"פסי דקור", המשטח אף קטן יותר. בחנות, לא מוצגים האריחים עם יישום רובה, ובחלק מהמקרים, גם יוצגו הפלטות, בגובה העין, בצורה אנכית.

אז מה משפיע על המראה הסופי?

עובי המישק: פסי החיבור של הרובה משתנים: אריחים צמודים ללא רווח (ללא שימוש ברובה) ועד לרווחים גדולים מסנטימטר. כמובן, ככל שהמישק רחב יותר, גוון הרובה יהיה מורגש יותר.
גוון הרובה: לא קיימת אפשרות בחירה (כמו בצבעי קירות) בלתי מוגבלת. הגוונים המסורתיים הם לבן, אפור וקרם, ועם השנים נוספו עוד גוונים טבעיים, אפורים וגם גוונים חזקים.. וכמובן שחור. רבים חוששים להשקיע בבחירת גוון רובה, מהמחשבה שממילא תוך כמה חודשים, הגוונים ישתנו והכל יהפוך לאפור, אז כדי שלא יהיו שינויים, בוחרים מלכתכילה - אפור שיהיה קרוב ללכלוך האופייני.


תוספות – כל המרבה הרי זה משובח?
לא תמיד, אך שילוב עדין של נצנצים יכול לשדרג פלאים את מראה הרובה, ולהפוך את הפסים, ממשעממים, לדיסקו.. ;) אבל, קיים חשש (ריאלי, לצערנו) שחבל להשקיע בבחירת גוון רובה, כי ממילא תוך כמה חודשים, הגוונים ישתנו והכל יהפוך לאפור, אז כדי שלא יהיו שינויים, ניקח מלכתחילה – אפור של לכלוך.


sopro2

שני סוגי רובה עיקריים קיימים בשוק :
רובה אקרילית, קלה ליישום וחביבה על הרצפים, אבל, אכן סביר שתגיע לאפור הידוע..
רובה אפוקסית, רובה דו רכיבית, חזקה, מתאימה לחדרים רטובים, או אזורים מיועדים לרטיבות. הבעיה – קשה ליישום, יקרה קצת יותר, ובתוספת מחיר על יישום.

הפתרון לשילוב של תכונות ויישום
רובה סופרו: רובה אקרילית מתוצרת גרמניה עמידה במיוחד, במבחר גוונים. קלה ליישום, חזקה ועמידה.

sopro3

צור קשר

logo bg bond
בי.ג'י. (ישראל) טכנולוגיות בע"מ, קיבוץ בית גוברין, דואר נע לכיש דרום, 79370 //
טלפון: 08-6874236 / דוא”ל: info@b-gtech.com

כל הזכויות שמורות © בי.ג’י. בונד מוצרי גמר
logo ashtrum3